Yerli şirket Karadağ’da gayrimenkul satışı için yetkilendirildi

Son yıllarda dünya genelinde süregelen ekonomik ve politik dalgalanmalardan etkilenen sektörlerin başında yer alan emlak piyasası, 2024 için yatırımcılara umut vaat ediyor. Küresel emlak pazarının 2024’ü 637,8 trilyon dolarla kapatması bekleniyor. Büyüyen pazardan pay almak isteyen Türk yatırımcılar da rotasını geri dönüşü en kârlı olabilecek ülkelere çeviriyor. Bunların ilk sırasında Güneydoğu Avrupa ülkelerinden Karadağ gelirken, Statista’nın yayımladığı veriler, 2024 sonuna kadar ülkedeki emlak pazarının 22,54 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Uluslararası pazara açılma hedefleri doğrultusunda, yurt dışında yatırım yapmak isteyenlere aracılık eden Trio Gayrimenkul ise ilk adımını Karadağ’da attı. İstanbul ve Bodrum’daki ofisleriyle gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Coldwell Banker Trio ve Century 21 Trio Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanı Sezgi Bilge, Karadağ’da dağ tatili imkanlarıyla dikkat çeken Kolasin Vadisi’ndeki K16 Zirvesi ve 1460 Nest proje alanlarında yer alan otel içi konutların ve otel dışı şalelerin satışı konusunda Türkiye’deki tek yetkili şirket olarak kabul edildikleri bir anlaşmaya imza attıklarını söyledi.

Bilge, “Karadağ’ın kuzeyinde yer alan ve yıl boyunca tatil imkanı sunan bu bölge, yeni bir yerleşim yeri olarak geniş bir fırsat ağı sunuyor. İki dağ köyünden oluşan bu bölgedeki 1460 Nest projesinde 6 otel, 7 turistik yerleşim binası, 45 şale, pek çok kafe ve restoran bulunuyor. K16 Zirvesi’nde ise 10 otel, 28 şale ve spa merkezinin yanı sıra, restoran, alışveriş merkezi gibi bölümler yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Reklam

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir